Pensjonat Villa Siesta

obiekt całoroczny


Kontakt
Pensjonat Villa Siesta
ul. Kościelna 2
76-032 Mielno

Recepcja
tel. (94) 318 92 73
tel. kom. +48 517 078-246

e-mail
recepcja@siesta-mielno.pl


Oferty specjalne:


Przelewy
Jantar Europa Sp. z o.o.
ul. Kościelna 2
76-032 Mielno
NIP: 499-044-35-94

Konto: PKO BP
15 1020 2791 0000 7602 0201 9669


Oferujemy
  • komfortowe pokoje 2, 4 i 6-osobowe
  • apartamenty o wysokim standardzie
  • zamykany i monitorowany parking
  • saunę, jacuzzi
  • restaurację, Caffe & Bar
  • salę kominkową, grill
  • salę konferencyjną

 
Pomnik Jelonka w Mielnie
ul. B. Chrobrego 10, 73-152 Mielno-Unieście

Pomnik Jelonka w Mielnie
 
Słynny mieleński Jelonek, sympatycznym akcent miejscowości umieszczany na pocztówkach i uwielbiany przez turystów. Jego historia wygląda tak: w drugiej połowie XIX w. w jednym z dworków koło Koszalina mieszkał hrabia, który był zapalonym myśliwym. Podczas polowania, urządzonego w dobrach Krępy koło Koszalina, właściciel tej posiadłości, baron von Versen, w towarzystwie pana Nichoy z Unieścia ustrzelił wspaniałego jelenia.

Okaz był szczególny, bowiem posiadał 12 odnóg poroża. Dla upamiętnienia tego zdarzenia baron zamówił w Poczdamie wykonanie wizerunku tak okazałej zdobyczy. Wykonano piękny odlew z , białego metalu", który po przywiezieniu do Krępy ustawiono u brzegu stawu w parku zamkowym. W 1945 r. pomnik znajdował się w Krępie, stał przed domem kowala. Później, prawdopodobnie w 1946 r., znalazł się w Mielnie, gdzie ustawiono go w dawnym parku uzdrowiskowym.

Od tej pory był ulubionym motywem pamiątkowych fotografii mieszkańców Koszalina i licznych turystów. Po dewastacji w 1996 r. (zastano rozbite, zdewastowane szczątki, utrąconą głowę, powyrywane nogi) został odnowiony dzięki staraniom pracownika Mieleńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Ryszarda Ignaczaka, notabene zapalonego myśliwego, który postarał się o drewnianą rzeźbę, formy do odlewów i sam odlew.

Jeleń powrócił, aby stanąć w sąsiedztwie mieleńskiego komisariatu. O symbolice Jelonka (odlewu znajdującego się na skwerku przed Urzędem Gminy) świadczy hasło, że każdy turysta, który zawitał do Mielna musi wsiąść na Jelenia i zrobić sobie z nim zdjęcie, całkowicie za darmo.
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Miejsca z klimatem
- Pomniki