Pensjonat Villa Siesta

obiekt całoroczny


Kontakt
Pensjonat Villa Siesta
ul. Kościelna 2
76-032 Mielno

Recepcja
tel. (94) 318 92 73
tel. kom. +48 517 078-246

e-mail
recepcja@siesta-mielno.pl


Oferty specjalne:


Przelewy
Jantar Europa Sp. z o.o.
ul. Kościelna 2
76-032 Mielno
NIP: 499-044-35-94

Konto: PKO BP
15 1020 2791 0000 7602 0201 9669


Oferujemy
  • komfortowe pokoje 2, 4 i 6-osobowe
  • apartamenty o wysokim standardzie
  • zamykany i monitorowany parking
  • saunę, jacuzzi
  • restaurację, Caffe & Bar
  • salę kominkową, grill
  • salę konferencyjną

 
Niemiecki poligon doświadczalny łodzi latających
ul. Morska, 76-032 Mielno-Unieście

Niemiecki poligon doświadczalny łodzi latających
 
Na terenie między Łazami, Unieściem i Mielnem od 1936 roku znajdował się niemiecki poligon doświadczalny łodzi latających i baza wodnosamolotów.

Dzisiaj, odwiedzający to miejsce, może zobaczyć budynki hangarów i wieżę kontrolną, a także ruiny dystrybutorów, fragmenty torów kolejowych, cysterny. Pod ziemią kryją się obiekty obronne, w których wnętrzu może zmieścić się ponad pięćset osób. Budowle robią wrażenie także na dzisiejszych inżynierach. Wiele z obiektów militarnych jest zasypanych. Sztormy odsłaniają włazy i mury niezbadanych, tajemniczych budowli i przejść. Mieszkańcy okolicy twierdzą, że pod ziemią znajdują się także korytarze prowadzące z terenu poligonu do centrum wsi.

Wody jeziora także kryją wiele tajemnic tamtych czasów, na nim przecież odbywały się liczne eksperymenty. Jego dno wciąż nie jest zbadane. Za to wiadomo już, że pod dnem jeziora umieszczono gigantyczne zbiorniki paliwa, a na dno jeziora prowadzi betonowa szosa. Jej przeznaczenie, jak i innych podziemnych budowli, do końca nie jest znane. Przypuszcza się, że betonowa trasa służyła jako pas startowy dla wodnosamolotów, a budynki były magazynami. Jednak to nie jedyne funkcje jakie mogły pełnić te budowle. Tereny nad jeziorem Jamno po wojnie stały się własnością polskiego wojska. Dziś jest to teren dostępny dla wszystkich. Miejsce to jest pełne atrakcji dla miłośników wszelkich tajemnic i dziejów wojennych.
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Ciekawe budowle
- Miejsca niezwykłe
- Niezwykłe historie
- Obiekty militarne
- Zabytki